Show name | Carnacki |
Show DJs | Carnacki |
Show info | freeform radio |
Show link | http://kalx.radioactivity.fm/show.html?showoid=426 |
Playlist RSS | http://kalx.radioactivity.fm/feeds/playlistrss.html?showoid=426&date=04-19-2015 |
Time | Title | Artist | Album | Label | Genre |
09:10 pm | Buvayte zdorovi | DakhaBrakha | Light | Center for Contemporary Art DAKH | Other |
09:18 pm | My Trees Shall Stand | Hedningarna | The Heathens Fire | Silence | Other |
09:22 pm | Whirling Dervishes (excerpt) | Vasilisk | Liberation and Ecstasy | Musica Maxima Magnetica | Other |
09:32 pm | ATAMOS VI | A Winged Victory for the Sullen | ATOMOS | Kranky | Other |
09:38 pm | mic break | ||||
09:41 pm | Lambs' Breath | Godspeed You! Black Emperor | Asunder, Sweet and Other Distress | Constellation | Other |
09:51 pm | Cosmic Old Sun Part 2 (excerpt) | Paolo Catena | quadrimusicali 4 | New Light | Other |
09:58 pm | Amnesia | Damon & Naomi | Fortune | 20|20|20 | Other |
09:59 pm | mic break | Mic Break | |||
10:04 pm | Run (2014) | Hal Hartley | Ned Rifle | S/R | Other |
10:07 pm | Under the Laurels | Feather-Bright | S/T | S/R | Rock/Pop |
10:10 pm | Too Soon For Flowers | Dry Spells | Too Soon For Flowers | Antenna Farm | Other |
10:15 pm | Benfica Water Window Moving (for Stan Brakhage) | Maile Colbert | For | Songs From Under The Floorboards | Difficult |
10:19 pm | El Silencio | Dom La Nena | Soyo | Six Degrees | Other |
10:23 pm | Os Senhore de Guerra | Madredeus | O Espirito da Paz | Metro Blue | World |
10:27 pm | mic break | Mic Break | |||
10:32 pm | I'm Going In | Lhasa | S/T | Nettwerk | Other |
10:39 pm | Hiljainen suru | Aallotar | In Transit | S/R | Other |
10:44 pm | Blood | Bruce Anderson / Dale Sopheia / Dave Mahoney / Marc Weinstein / Jim Hrabetin | Balkana | Family Vineyard | Other |
10:54 pm | mic break | Mic Break | |||
10:58 pm | Tulugak | Tanya Tagaq | Animism | Six Shooter | Other |
11:06 pm | The Blind Stenographer | Tapes and Topographies | Tapes and Topographies | Simulacra | Other |
11:12 pm | Hesitant Grand Light | Six Organs of Admittance | Hexadic | Drag City | Other |
11:15 pm | Bur man' buri | Ilgi | Saules Meita | UPE | Other |
11:17 pm | mic break | Mic Break | |||
11:19 pm | Prologue: My life before me | Wojciech Kilar | The Portrait of a Lady | London | Other |
11:24 pm | Before Waking | TL0741 | Before Waking | HC3 Music | Difficult |
11:33 pm | Pacific Coast Highway | Daniel Lentz | In the Sea of Ionia | Cold Blue Music | Other |
11:39 pm | mic break | Mic Break | |||
11:42 pm | Lone Wolves | Happy Fang | Capricorn | Happy Fangs | Rock/Pop |
11:45 pm | The Dance | Gna Gna | The Crawling Chaos Incorporation of Dark Music | Gna Gna | Rock/Pop |
11:49 pm | Hawkeye the Gnu | Bonzo Dog Doo-Dah Band | Pour l'Amour des Chiens | Storming Music Company Ltd. | Other |
11:51 pm | mic break | Mic Break | |||
11:54 pm | After Images (excerpt) | Ashley Bellouin and Ben Bracken | Gravity Spells | KALA Arts | Other |
Playlist Artists:
Playlist Labels: